Cool Restore

Cool Restore

Vücut kriyoterapisi aşağıdakiler için endikedir: Lokal yağ birikintilerinin azaltılması (geleneksel kilo verme yöntemleri – spor, diyet, masaj ile düzeltilemeyen 2,5 ila 6,5 cm kalınlığındaki yağ kıvrımlarının varlığı); selülit görünümünü azaltmak; modelleme ve vücut sıkılaştırma. Yüz kriyoterapisi endikasyonları: cilt hastalıklarının tedavisi ve önlenmesi – akne, rosacea, sebore, atopik dermatit, enflamatuar dermatozlar; iltihabı ‘söndürmek’; cilt tonunu temizlemek ve iyileştirmek; kırışıklıkların azaltılması ve önlenmesi, cilt elastikiyetinin iyileştirilmesi; cilt tonunun aydınlatılması, kan dolaşım fonksiyonunun hızlanması, doku trofizminin aktivasyonu; kozmetik prosedürlerden sonra cilt restorasyonu; Lazer epilasyon, cilt yenileme ve temizlemeden sonra metabolik süreçler normale döner.

Genel Endikasyonlar

Rejenerasyonun uyarılması – dokuların fizyolojik iyileşmesi, yüzey yapısının ve renginin restorasyonu, gözeneklerin daralması, spazmların giderilmesi, yüz kaslarının gevşetilmesi, tonun geri kazanılması, lifting. İstenmeyen etkilerin giderilmesi – travmatik prosedürlerden sonra ortaya çıkan ağrı, iltihaplanma, lenfostaz, kızarıklık, tahriş: elektro ve radyocerrahi, plastik ve lazer cerrahisi, tüm epilasyon yöntemleri, çeşitli dermabrazyon türleri, vb. Taşıma – mikro sirkülasyonu ve membran geçirgenliğini iyileştirmek, düzeltici maddelerin ve enerjinin dermisin ve hipodermisin derin katmanlarına aktarılmasını sağlar. Kontrendikasyonlar: Soğuk alerji. Raynaud fenomeni, soğuk ürtiker gibi soğuğa aşırı duyarlılık. Duyusal bozukluk. Hastalar soğuktan ne zaman uyuşturulduklarını anlayamazlar. Sıcaklık düştükten sonra doku hasarı meydana gelebilir ve uyuşmaya neden olabilir. Şiddetli vasküler patoloji – vaskülit, arterit, Raynaud hastalığı, tromboz, flebit, varisli damarlar. Açık yaralar.

 1. Kalp, karaciğer, böbrek yetmezliği.
 2. Arteriyel hipertansiyon.
 3. Diyabetik anjiyopati, trofik ülserler.
 4. Gebelik ve emzirme.
 5. Regl dönemi .
 6. Kalp pilinin varlığı.
 7. Kriyoterapi bölgesinde metal protezler, çıkarılamayan piercing.
 8. Onkoloji.
 9. Epilepsi.
 10. Kan dolaşımı sorunları, kan pıhtılaşma patolojisi
 11. İşlem öncesi / sonrası öneriler
 1. Giysiler: Hastalar işlem günü bol ve rahat giysiler giymelidir. İşlem sonrası ödem oluşabilir ve uyuşukluk azaldıkça hasta tedavi bölgesinde bir miktar rahatsızlık hissedebilir. Sıkı kemerli, kemerli pantolonlar ve diğer dar giysilerden kaçınılmalıdır.
 2. Hareketler: İşlem non-invaziv olduğu için hastalar günlük rutinlerine hemen dönebilirler. Bununla birlikte, ilk 2 gün rahat kıyafetler giymeye devam etmeli, dar kıyafete yavaş yavaş dönmeliler.
 3. Sonuçlar: Hastalar, tedaviden üç hafta sonra sonuçları görmelidir. Daha zor bir durumda, sonuçlar iki ay sonra fark edilebilir olmalı ve iyileşme iki ay veya daha uzun süre devam etmelidir. Vücut, üç aya kadar yağ hücrelerini temizlemeye devam edecektir, bu nedenle bu süre zarfında iyileşme devam etmelidir. Tedavinin sonucu, işlenmiş yağ hücrelerinin yok edilmesidir. Hastaya, tedavinin uzun vadeli faydalarından tam anlamıyla yararlanabilmesi için sağlıklı bir diyet ve egzersiz rejimi uygulaması önerilmelidir.
 4. Aspirin: Hasta günlük olarak herhangi bir miktarda aspirin alıyorsa, tıbbi gözetim altında ve tedavi eden doktorun bilgisi dahilinde almaya devam etmesi tavsiye edilebilir. Bununla birlikte, hasta sadece profilaktik nedenlerle aspirin alıyorsa, tedaviye başlamadan 10 gün önce kesilmelidir. Hasta Varfarin alıyorsa, bu prosedür için ilacı bırakıp bırakmama konusunda doktorunuza danışmalısınız.
 5. Yardımcı Maddeler: İşlemden iki gün önce E vitamini, ginseng, sarımsak ve ginkgo biloba tabletleri kesilmelidir.
 6. Ağrı Kesici: Steroid olmayan antienflamatuvar ilaçlar tedaviye başlamadan iki gün önce kesilmelidir. Bu, morarma olasılığını en aza indirmeye yardımcı olacaktır. Hastalar tedaviden sonraki gün bu ilaçları almaya devam edebilir.
 7. İşlemden önce alkol alınması önerilmez. Hastalar işlemden sonraki gün ona devam edebilirler.